Dag 11: Copper Center - McCarthy of Kennicott (181km) U rijdt dieper de wildernis van het Wrangell St. Elias gebergte in. De weg is onverhard en op sommige plekken nog in slechte staat, wat garant staat voor wederom een avontuurlijke tocht. Kennicott en McCarthy zijn al sinds lange tijd verlaten ghost towns, maar aan het begin van de 19e eeuw floreerde dit gebied vanwege de koper die hier gevonden werd. De vallei wordt gedomineerd door de immense Kennicott en Root Glaciers met hun spectaculaire ijsvallen en bieden voldoende mogelijkheden tot verkenning voor iedereen. McCarthy is een hele kleine nederzetting met zo'n 30 inwoners, omringd door ijzige pieken, de plaats waar mijnwerkers 100 jaar geleden naartoe trokken vanwege de vondst van koper. Bij de nabijgelegen mijnen van Kennicott ontstond een gelijknamige mijnwerkerswoonplaats. De strenge regels die er golden, waren de directe aanleiding voor het ontstaan van McCarthy met zijn bordeel, bars en gokhallen. McCarthy wordt omringd door meer bergen en gletsjers dan elke andere plaats in de Verenigde Staten. Je kunt hier uren door de wildernis trekken, en als je genoeg hebt van de bergen en wouden, kun je de Root Glacier op (eventueel met gids). Ben je meer voor het water? Dan kun je vanuit McCarthy gaan raften of vissen. Wanneer je Kennicott rijdend bezoekt, zijn er langs de McCarthy Road diverse plekken te vinden die de moeite waard zijn om even te stoppen. Een voorbeeld is de Kuskulana Bridge over de Kuskulana-rivier. Even verderop is nog een brug te vinden, ditmaal over de Gilahina-rivier. Hier ligt een nog zichtbaar deel van de oude spoorlijn die tijdens de hoogtijdagen van de mijnbouw veelvuldig in gebruik was. Je kunt niet met het eigen vervoer tot in Kennicott of het nabijgelegen plaatsje McCarthy komen. Vanaf het einde van de McCarthy Road is het mogelijk te voet, fiets of per shuttlebus verder de omgeving te verkennen. McCarthy Road: Door deze 98 kilometer lange weg te volgen (vanaf Chitina) verken je op je gemak, op avontuurlijke wijze en in het spoor van vroegere fortuinzoekers de binnenlanden van Alaska. In 1909 liep hier een spoorlijn naar de Kennicott Copper Mines. Het duurt zo'n drie uur om de hele weg af te rijden en het is mogelijk om op een van de kampeerterreinen of lodges onderweg te overnachten. Let op: Chitina is het laatste punt waar je kunt tanken en boodschappen kunt halen. Onderweg heb je prachtige uitzichten en kom je langs startpunten van wandelingen (Mile 34,7), bijzondere constructies (Mile 17: Kuskulana River Bridge, Mile 28: overblijfselen van de oude spoorweg en (vis)meren (Mile 10, 11, 12 en 45,2). Aan het einde van de weg, bij de Kennicott River, liggen een parkeerplaats en twee voetbruggen over de rivier naar McCarthy en Kennicott. Vanaf dit punt rijden shuttles naar McCarthy (1,6 km) en het Kennicott Mines National Historic Landmark (8 km). Let op: controleer voor je de McCarthy Road op rijdt of je hiervoor toestemming hebt van je auto- of camperverhuurder! Houd er ook rekening mee dat wandelroutes niet onderhouden en goed gemarkeerd zijn. Kennicot is de locatie van het Kennecott Mines National Historic Landmark, dat de eigendommen van de voormalige Kennecott Copper Corporation omvat. Het mijnbouwbedrijf had twee componenten: de mijnen, waar de erts gedolven werd, en de fabriek waar het verwerkt werd. De mijnen, fabriek en overige rode gebouwen staan er al hetzelfde bij sinds de jaren 1930, toen de mijnen sloten en de mijnwerkers de plaats terstond verlieten. |
|